Rehber Bilgisayara bulaşan virüsler nasıl silinir?

Selamlar arkadaşlar haydi uzatmadan rehbere geçelim.

1-Bilgisayarınıza "Malwarebytes" isimli programı indirin (Dilerseniz deneme dilerseniz ücretsiz sürümünü kullanabilirsiniz.).
Ardından tam tarama yapın.

Anlatım:https://www.technopat.net/sosyal/konu/malwarebytes-tam-tarama-nasil-yapilir.1257901/

İsterseniz direkt olarak "Scan" butonuna tıklayıp da taramayı başlatabilirsiniz ancak böyle yaparsanız tehditleri bulma olasılığınız düşer.
1609774407657.png
İşlem bitiminde tüm öğeleri seçip karantinaya atın. Öğe bulunmadıysa virüs yok demektir.

2-Kaspersky Virus Removal Tool yazılımı ile de tarama yapın.
indir.jpg
Taramayı başlatın sonucunda çıkan zararlıları silin.
(Başlamadan önce virüs tanımlarını güncellemeyi unutmayın.)

Tüm bunlardan sonra virüsün hala silinmediğini düşünüyorsanız "güvenli mod" üzerinden aynı işlemleri tekrar edin. (DİKKAT BU İŞLEMİ SON SEÇENEK OLARAK YAPIN.)
(Her işlemi yapmadan önce önceki işlemde kullandığınız antivirüs yazılımını kaldırın. Örneğin: Ben Malwarebytes ile tarama yapacakken sistemimde Avast Antivirüs yazılımı var tarama yapmadan önce şu anda bilgisayarımda olan antivirüs yazılımını siliyorum (İşlemlerden sonra tekrardan yükleyebilirsiniz.).

Bu işlemleri yaparken virüs veritabanlarının güncel olduğuna dikkat edin. Ayrıca virüsleri daha etkili temizlemek isterseniz tarama yapmadan önce bilgisayarınızın ağ bağlantısını keserseniz, ağ'da dolaşan virüs varsa o da silinir.

Rehberden faydalandıysanız ne mutlu bana, herkese iyi forumlar! İyi akşamlar!

(¬‿¬) Bilgipati- @Windows7 Kullanıcısı

Geri