1. Anasayfa
 2. Haber

Fatih Altaylı İçin 7 Ay Hapis Cezası Kararı

Fatih Altaylı İçin 7 Ay Hapis Cezası Kararı
0

Gazeteci Fatih Altaylı’nın Galatasaray tribün oluşumu ultrAslan lideri Sabahattin (Muzaffer) Şirin’e hakaret ettiği gerekçesiyle aldığı 7 ay hapis cezası, İstanbul 22. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından verilmiştir. Mahkeme, hükmün açıklanmasının geriye bırakılması talebini reddetmiştir. Kararın İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi’nce onanması durumunda Altaylı’nın cezası kesinleşecektir.

 

Fatih Altaylı Kimdir?

Fatih Altaylı İçin 7 Ay Hapis Cezası Kararı

Fatih Altaylı, Türk gazeteci, yazar ve televizyon programcısıdır. 1956 yılında İstanbul’da doğan Altaylı, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olmuştur. Gazetecilik kariyerine 1974 yılında başlayan Altaylı, Türkiye’nin önde gelen gazetelerinde çalışmış ve birçok önemli görev üstlenmiştir.

Altaylı, kariyerinin başlangıcında Milliyet gazetesinde muhabirlik yapmıştır. Daha sonra sırasıyla Genel Yayın Yönetmenliği, köşe yazarlığı ve başyazarlık gibi önemli görevlerde bulunmuştur. 1999 yılında Sabah gazetesinin Genel Yayın Yönetmenliği görevine getirilen Altaylı, bu görevini 2007 yılına kadar sürdürmüştür.

Gazetecilik kariyerinin yanı sıra televizyon programlarıyla da tanınan Fatih Altaylı, birçok farklı kanalda programlar yapmış ve geniş bir izleyici kitlesi edinmiştir. Ayrıca yazar kimliğiyle de tanınan Altaylı, birçok kitap kaleme almış ve okurlarının beğenisini kazanmıştır.

Fatih Altaylı, gazetecilik kariyeri boyunca tarafsız ve objektif habercilik anlayışıyla tanınmıştır. Özellikle siyaset ve ekonomi alanında yaptığı analizlerle dikkat çeken Altaylı, toplumun farklı kesimlerinden geniş bir hayran kitlesi edinmiştir.

Gazetecilik alanındaki başarılarıyla tanınan Fatih Altaylı, aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerine de aktif olarak katılmaktadır. Eğitim, çevre ve gençlik konularında duyarlılığını gösteren Altaylı, toplumun farklı kesimlerine yardımcı olmak için çeşitli projelerde yer almaktadır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Tekirdağ doğumlu; teknoloji, tarım, yazılım gibi konulara meraklı bir kişilik.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve telepatik bilgi kutusundaki güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir